_MG_9956
02
11.2013

W Portugalii na podium!

Wielki sukces na BAJA Portalegre 500!! Martin Kaczmarski wygrał trzeci odcinek specjalny, a w klasyfikacji generalnej zajął 2 miejsce tuż za Krzysztofem Hołowczycem!

To był ostatni przystanek rajdowy przed Dakarem. Wynik pozwala mieć dużo nadziei na sukces Martina w tej najtrudniejszej rywalizacji w świecie rajdów cross country.

– Jestem bardzo rozemocjonowany. Osiągnąłem dziś życiowy rezultat, wygrywając odcinek z bardzo doświadczonymi zawodnikami – powiedział Martin Kaczmarski, tuż po dojechaniu na metę. – Ten sezon obfitował w wiele niespodzianek i zwrotów akcji. Cieszę się, że kończy się takim sukcesem, zarówno dla mnie, jak i dla mojego nauczyciela Krzysztofa Hołowczyca. To dobrze rokuje przed zbliżającym się Dakarem.

Baja Portalegre składał się z trzech odcinków specjalnych. W piątkowym prologu Martin przyjechał na metę tuż za pierwszą piątką. Zwycięzcą SS był Portugalczyk Miquel Barbosa. Siedem minut za nim na metę przyjechał Krzysztof Hołowczyc, który już w sobotę, podczas drugiego odcinka specjalnego pokazał, że to on zasługuje na zwycięstwo. Liczący 200 kilometrowy OS pokonał w  2 h 21 min i 45 sekund. Za nim był Rosjanin Boris Gadasin (2:23:28) i Martin Kaczmarski. Martin stracił do lidera 1 min i 55 sekund. Trzeci odcinek specjalny tylko potwierdził doskonałą formę zawodników Lotto Team. Debiutujący w tym sezonie w rajdach Pucharu Świata Martin ukończył ten odcinek z najlepszym wynikiem! Pokonał 212 km OS w najkrótszym czasie 2 h 41 min 27 sek, pokonując swoich bardziej doświadczonych kolegów. Krzysztof Hołowczyc był czterdzieści jeden sekund za nim.