Turkish-Flag-6
03
10.2015

RALLYCROSSOWA WALKA NA ISTANBUL PARK!

Martin Kaczmarski i Krzysztof Hołowczyc nie będą mieli łatwego zadania – swój udział zapowiedziało kilku nowych, klasowych kierowców. Celem polskiego zespołu wciąż jednak jest awans do finału.

– Wiele może się wydarzyć. Po raz drugi w tym sezonie stajemy do rywalizacji na zmodyfikowanym torze F1, a one lubią zaskakiwać – bardzo szybkie odcinki przeplatają się z ciasnymi, technicznymi  fragmentami. Do tego w ten weekend wystartuje z nami kilku nowych kierowców m.in. zwycięzca brytyjskiego programu RX Talent Search. Będzie się działo, walka będzie jeszcze ostrzejsza wciąż jednak chcemy zajść dalej, niż do tej pory i awansować do upragnionego finału – zapowiada Martin Kaczmarski.

Poza 28-letnim Tomem Onslow-Cole z zespołu OlsbergsMSE (ten, który przygotował do sezonu samochody Martina i „Hołka”), dla którego start w Turcji będzie nagrodą za wygranie programu dla nowych talentów z Anglii, swój debiut będzie miał Katarczyk Khalid al-Suwaidi. Ten kierowca od 7. sezonów należy do ścisłej czołówki rajdowych mistrzostw Bliskiego Wschodu, a obecnie zajmuje w nich trzecią pozycję.

Organizatorzy zawodów w Istanbule przygotowali specjalny tor o długości 1300 m, w 60 procentach asfaltowy, w 40 procentach szutrowy. W sobotę od godziny 11:00 odbędą się wolne treningi i trzy serie kwalifikacji. Na niedzielę zaplanowano czwartą serię kwalifikacji, a po 15:00 półfinały oraz finał.

W klasyfikacji generalnej sezonu prowadzi Kevin Hansen JR z 9-punktową przewagą nad ubiegłorocznym zwycięzcą cyklu, Kevinem Erikssonem. Martin Kaczmarski zajmuje obecnie 11. pozycję, tuż za Krzysztofem Hołowczycem. W cyklu RXLites w sezonie 2015 startuje łącznie 26 kierowców.