00017.MTS.Still001
18
02.2015

Pierwszy trening Martina po kontuzji

15 i 16 lutego Martin Kaczmarski po raz pierwszy po czteromiesięcznej przerwie zasiadł w rajdowym fotelu. W pokrytej śniegiem i skutej lodem Finlandii kierowca Lotto Team trenował przed nowym sezonem!

Ostatni weekend spędziliśmy w Finlandii, gdzie są chyba wymarzone warunki do treningów rajdowych. Celem mojej wizyty był jednak nie tylko trening a chyba przede wszystkim sprawdzenie, czy moja rehabilitacja przyniosła pożądany efekt. No i informacja jest pozytywna! W ciągu dwóch dni zrobiłem 200 kilometrów rajdowych na różnych terenach – trochę poskakałem, trochę pojeździłem bokami, trochę nadwyrężyłem ten kręgosłup, ale efekt jest naprawdę bardzo zadowalający.

EG0A8749 00021.MTS.Still001 00018.MTS.Still001 00015.MTS.Still001 00017.MTS.Still001

Wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, mam nadzieję, że dalsza rehabilitacja nie będzie już konieczna. To był bardzo efektywny weekend – wiele sobie przypomniałem ,wiele się nauczyłem. Widzę, że czteromiesięczna przerwa zrobiła swoje zarówno pod kątem psychicznym jak i technicznym. To był trudny czas. Świadomość, że moi koledzy jeżdżą, że rozgrywa się Dakar, że tracę na formie – to wszystko gdzieś się we mnie kumulowało i tak naprawdę odliczałem już dni do powrotu za kółko. Dotknąłem dna, od którego chcę się teraz szybko odbić i powalczyć Po 200 kilometrach czuję się z powrotem na siłach. Może jeszcze nie na tym poziomie, co wcześniej, ale czuję , ze z każdym kilometrem i treningiem zbliżam się do dawnej formy. Złapałem dystans, odpocząłem, ale to wszystko może się teraz przekuć wyłącznie na sukcesy. W to wierzę! Mam nadzieję dobrze przygotować się do tegorocznych startów!