JF169914
19
09.2017

Pechowy start w Rydze

Zawody Euro RX w Rydze zaczęły się dla Martina Kaczmarskiego pomyślnie. W dwóch sobotnich biegach kwalifikacyjnych zajął 16. oraz 14. miejsce i miał szanse na awans do półfinału. Organizatorzy dopatrzyli się jednak niewłaściwej opony w drugim biegu i odebrali polskiemu kierowcy część punktów.

– Sobota była naprawdę udana i mimo śliskich, nieprzewidywalnych warunków miałem realne szanse na półfinał. W niedzielę rano dostaliśmy jednak od organizatorów wiadomość, że w Q2 użyliśmy złą oponę. W efekcie zdyskwalifikowano mnie z Q2 i odebrano punkty za tę serię. To oznaczało mniej więcej tyle, co zero szans na awans do najlepszej dwunastki. Drugie miejsce w moim wyścigu w Q4 nie mogło już nic zmienić. Cóż mogę powiedzieć. Bywa i tak. Wracamy do domu, szykujemy się na zawody World RX w Niemczech – tłumaczył po zawodach Martin Kaczmarski.

MCH21307

JF169486

Kolejny start Martina Kaczmarskiego to zawody Mistrzostw Świata FIA Rallycross na słynnym torze Estering w Niemczech, które odbędą się w dniach 29 września – 1 października 2017. – Jak zawsze jadę walczyć. World RX to największe w tej dyscyplinie wyzwanie i konkurencja jest bardzo silna. Dogonić światową czołówkę z zespołów fabrycznych jest niezwykle ciężko, ale rywalizacja z nimi i walka łokieć w łokieć to genialna zabawa i adrenalina. Jeśli uda się kogoś z nich wyprzedzić będę przeszczęśliwy – dodaje Martin.