unnamed
12
02.2014

Na starcie zimowego rajdu Baja Russia!

W najbliższy weekend rozpoczyna się nowy sezon rajdów Cross Country. Zawodnicy, którzy jeszcze niedawno mierzyli się z piekielnymi upałami Dakaru, teraz w rosyjskiej zimowej aurze skonfrontują się z mrozem, lodem i śniegiem. Wśród nich zobaczymy Martina Kaczmarskiego, który w tegorocznym Dakarze zajął rewelacyjne 9. miejsce!

Baja Russia Northern Forest 2014 rozegra się na bezkresach okolic Sankt Petersburga. To jedyny rajd z puli imprez Pucharu Świata Cross Country, w którym zawodnicy rywalizują w ekstremalnie zimowych warunkach. Na starcie do piątkowego Prologu zamelduje się około pięćdziesięciu załóg z trzynastu krajów. Lotto Rally Team za sterami Mini All4 Racing będzie reprezentować Martin Kaczmarski z pilotem Philipem Palmeiro, tym razem w rajdzie nie zobaczymy natomiast jego mistrza i nauczyciela Krzysztofa Hołowczyca.


– Dakarowy kurz nie zdążył jeszcze opaść, a my już stajemy u progu nowego sezonu, nowych wyzwań i rajdów. – mówi Martin Kaczmarski. – Na Baja Russia nastawiam się oczywiście walecznie, ale też traktuję ten rajd jako mój poligon doświadczalny. Do tej pory nie rywalizowałem w zimowych warunkach, dlatego też jestem ogromnie ciekawy, jak moje doświadczenie z piaszczystych i szutrowych rajdów przełoży się na śnieg – dodaje tegoroczny Dakarowy debiutant.

W piątek 14 lutego w ramach Baja Russia rozegra się Prolog, natomiast w sobotę i niedzielę zawodnicy przejadą 3 odcinki specjalne, łącznie blisko 400 km w trudnych, pokrytych lodem i śniegiem terenach. Ceremonia zakończenia rajdu zaplanowana jest na niedzielę o godz. 16. w narciarskim kurorcie Igora, 50 km na północ od Sankt Petersburga.

W styczniu 2014 roku Martin Kaczmarski wystartował w najtrudniejszym rajdzie świata -rozgrywającym się w Ameryce Południowej – Dakarze. Na metę dojechał z rewelacyjnym dziewiątym czasem, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym i gorącym przyjęciem fanów oraz mediów w Polsce i na świecie.

Baja Russia to pierwszy w tym sezonie rajd, w którym zawodnicy walczą o punkty Pucharu Świata Cross Country. W tej całorocznej rywalizacji – jak zapewnia młody kierowca Mini All4Racing – na pewno nie raz usłyszymy o załodze Kaczmarski-Palmeiro.

Official rally website: www.bajarussia.com