6I2A6247
19
06.2017

Martin wycofuje się z Italian Baja!

Martin Kaczmarski jeszcze w sobotę wieczorem znajdował się na 3. miejscu klasyfikacji Italian Baja i toczył walkę o najwyższą lokatę. Jednak w niedzielę, na piątym odcinku rajdu uszkodził trzy opony i musiał wycofać się z rywalizacji.

– Przed dwoma ostatnimi odcinkami rajdu jechałem na 3. miejscu i zanosiło się na polskie podium, którego ostateczna konfiguracja rozstrzygnie się pomiędzy Kubą Przygońskim, Aronem Domżałą i mną. Los jednak chciał inaczej. W niedzielę rano, jadąc w mocnym kurzu na piątym oesie nie miałem jak zauważyć ostrych kamieni i przebiłem 3 opony. Zapasowe mamy tylko dwie, więc dalsza jazda niestety nie była możliwa. Bardzo żałuję, szczególnie, że po blisko dwuletniej przerwie wróciłem do pucharu świata cross country i od razu znalazłem się w ścisłej czołówce. Wracam więc do domu z mocnym niedosytem i na pewno będę chciał się szybko zrewanżować – wyjaśnia Martin Kaczmarski.

Rajd Italian Baja wygrał Kuba Przygoński przed Miroslavem Zapletalem i Mohamedem Abu-Issą. Ostatniego dnia, przez awarię silnika, z rywalizacji musiał wycofać się też trzeci z Polaków jadących w czołówce, Aron Domżała.