GIU_5244 copia
07
10.2014

Martin wycofał się z rajdu w Maroku!

Czwartego dnia rajdu Oilibya, kierowcy zmierzyli się z kolejnym piaszczystym odcinkiem rajdu. Niestety Martin Kaczmarski (LOTTO TEAM) zmagający sie z bólem po sobotniej kontuzji podjął decyzje o wycofaniu sie z rajdu.


– Ze względu na uraz którego doznałem podczas pierwszego etapu zmuszeni jesteśmy wycofać się z rajdu. Walczyliśmy o każdy kilometr pomimo ogromnego bólu żeber i kręgosłupa. Bardzo chciałem dojechać do mety , tym bardziej że jest to ostatni sprawdzian przed Dakarem. Jestem sportowcem, zawsze walcze o najlepszy wynik, tak było wczoraj podczas trzeciego odcinka, z taką samą myślą ruszaliśmy dzisiaj. Jest mi przykro, ale w całym tym szaleństwie trzeba zachować trochę rozsądku, a ten podpowiedział ze dalsza jazda może pogłębić uraz. Wracam do Polski, wtedy dowiem się jak poważna jest kontuzja.
Czwartego dnia rajdu Nasser Al-Attiyah zajął miejsce pierwsze, Orlando Terranova drugie, a Lucio- Ezequiel Alvarez miejsce trzecie . W klasyfikacji generalnej liderem jest Al-Attiyah.
Na motocyklu Jakub Przygoński zajął miejsce 13 a Jakub Piątek 19. Rafał Sonik na quadzie, dojechał do mety jako pierwszy.