13329503_966994790075336_1878550307214546428_o(1)
02
07.2016

Martin Kaczmarski rzuca wyzwanie Szwecji!

W trakcie rozpoczynającego się właśnie rallycrossowego weekendu w Szwecji Martin celuje w najwyższe lokaty. Zwłaszcza po dotarciu do półfinałów w dwóch ostatnich zawodach Mistrzostw Europy FIA Rallycross (ERX)! 

Tor, na którym zostaną rozegrane zawody ulokowany jest w małej miejscowości Holjes położonej w środkowej Szwecji. Jest on jednym z najszybszych i najbardziej widowiskowych w całym cyklu.

– Nie miałem jeszcze okazji ścigać się na tym torze, w zeszłym roku odpuściliśmy rozgrywane w tym miejscu zawody serii RX Lites, aby móc pojechać w Rajdzie Polski. Od kolegów po fachu słyszałem jednak, że jest on bardzo wymagający, ale przy tym wyjątkowo „adrenalinogenny”. Składa się głównie z szybkich, długich łuków i wybijających w powietrze garbów po których od razu trzeba wchodzić w kolejny zakręt – tłumaczy Martin Kaczmarski.

9D5A5420

Atmosferę dodatkowo podkręcać będzie rekordowa ilość 50 tys. fanów skupionych wokół toru. W Szwecji na zawody rallycross zjeżdżają się całe rodziny i gorąco kibicują swoim faworytom przez cały weekend ścigania. Tor w Holjes jest zresztą w pewnym sensie kultowy, to jedyny obiekt, który gości cykl mistrzostw Europy/FIA nieprzerwanie od kiedy został on zainaugurowany w 1973 roku.

– Rallycrossowy weekend w Szwecji nazywany jest przez kierowców „magicznym weekendem” i nawet na podstawie oglądania relacji z lat poprzednich jestem w stanie to zrozumieć. Przez te 2 dni ścigania wszyscy naładowani są niesamowitą energią. Mam tylko nadzieję i zrobię wszystko, aby okazał się on magiczny i dla mnie. Celujemy w finał – dodaje Martin.

Zawody na Holjes Motorstadion odbędą się w dniach 2-3 lipca. Kierowcy ścigać się będą na torze o długości 1210m na mieszanej nawierzchni w 60% asfaltowej, a w 40% szutrowej. Do zawodów cyklu ERX zgłosiło się 28 kierowców wśród których Martin Kaczmarski zajmuje obecnie 9. miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu. Relację z wyścigów będzie można obejrzeć w Polsat Sport Extra w poniedziałek, 4 lipca o 20:00.