CH16660_1008x672
01
10.2014

Kaczmarski w pierwszej dziesiątce!

Trzeci dzień OiLibya w Maroko to najdłuższy etap rajdu który liczył aż 313 kilometrów. Kierowcy mieli do przejechania trasę z Erfoudu do Zagory.

Ważnym momentem tego odcinka było dotarcie do fortu Zgulima, skąd kierowcy musieli udać się na północ w celu dotarcia do mety.  Martin Kaczmarski (LOTTO TEAM) zmagający się z kontuzją po pierwszym dniu rajdu, ukończył odcinek na bardzo dobrym 8 miejscu.

GIU_5244 copia

Bardzo odczuwam skutki sobotniej kontuzji, niestety muszę brać środki przeciwbólowe bo cały czas czuję ból żeber i szyji. Dzisiejsza trasa nie sprawiła niespodzianek , od początku do końca mieliśmy dobre tempo, zero błędów nawigacyjnych. Cały plan jaki mieliśmy na dzisiaj został w pełni zrealizowany.

Pierwsze miejsce zajął Orlando Terranova, drugie Nasser Al- Attiyah, a na miejscu trzecim etap ukończył Bernhard Ten-Brinke. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli 18 miejsce.

W klasyfikacji generalnej liderem jest Nasser Al-Attiyah , Kaczmarski awansował na pozycje 12, tracąc do dziesiątego zawodnika już tylko 8 minut.

Na motocyklu 13  miejsce zajął Jakub Przygonski, a Rafał Sonik na quadzie był na mecie pierwszy.

Jutro  etap  4 o długości 226km!