C60O6739
20
07.2014

3. miejsce na Baja Aragon 2014!

Trzecie miejsce w najtrudniejszym i najlepiej obstawionym rajdzie Pucharu Świata to jeden z moich największych życiowych sukcesów – nie krył radości na mecie Martin!

Po trzech dniach zmagań na odcinkach hiszpańskiego rajdu Baja Aragon – z powodu trudnych warunków zwanego „Małym Dakarem” – Martin Kaczmarski dojechał na metę na trzeciej pozycji! To bez wątpienia jeden z największych sukcesów młodego zawodnika Lotto Team, który przed rokiem na trasach Hiszpanii wywalczył także wysokie – piąte miejsce, niestety z powodów niezależnych od kierowcy wynik nie został wówczas uznany.


Tegoroczny rajd Baja Aragon wygrał wielokrotny zwycięzca legendarnego Dakaru – Hiszpan Nani Roma. Drugi był Orlando Terranova z Argentyny. Trzecie miejsce na podium stawia zatem Martina Kaczmarskiego w bardzo elitarnym gronie! Wszyscy trzej zawodnicy reprezentują stajnię X-Raid, wszyscy jeżdżą rajdówkami Mini All4 Racing, dlatego też sukces jest podwójny, a nawet potrójny!

_CH17995

– To był jeden z trudniejszych rajdów, w jakich przyszło mi brać udział – opowiadał na mecie Martin. – Niech dowodem będzie fakt, że tak wielu kierowców go nie ukończyło! Wysoka temperatura, ogromne kamienie na drodze, uciążliwy fesz fesz, ostre zakręty – to wszystko sprawia, że wzrasta nie tylko poziom trudności, ale momentami robi się ekstremalnie niebezpiecznie. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy i bardzo zadowolony z wyniku, a także ze współpracy z nowym pilotem Tapio. Wszystkie elementy układanki podczas tego rajdu zagrały jak powinny. Mam nadzieję, że podobnie będzie na styczniowym Dakarze!

Pozostali Polscy zawodnicy Adam Małysz i Marek Dąbrowski ukończyli rajd kolejno na pozycjach dziewiątej i dziesiątej.