awesome-page-28-latvia-flag-get
01
10.2016

EuroRX na Łotwie!

Martin Kaczmarski zajął trzecie i drugie miejsce w sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych rozgrywanych w ten weekend Mistrzostwach Europy FIA Rallycross. Jutro ostatni dzień ścigania na torze Bikernieku Trase w Rydze.

W weekend 1-2 października rozgrywają się ostatnie zawody sezonu Mistrzostw Europy FIA Rallycross. Tym razem cykl zawitał na nowy tor w Rydze, który został oddany do użytku dopiero w lipcu bieżącego roku.

– Miałem dzisiaj dobry dzień. Tor ten bardzo mi odpowiada, więc cały czas trzymałem tempo w czołówce. Widać zresztą, że na tyle już poznałem się z tą dyscypliną, że forma zaczyna stabilizować się na wysokim poziomie. Trzecie i drugie miejsce w dwóch sobotnich wyścigach to spora satysfakcja. Czuję też, że kiedy mam z moimi rywalami podobną znajomość toru (ten jest nowy w cyklu, a po pozostałych większość kierowców ściga się od lat) to rywalizacja staje się dużo łatwiejsza – wyjaśnia Martin Kaczmarski.

14522606_10209950687551224_1225599538_o

 

To drugi sezon Kaczmarskiego w rallycrossie. W sezonie 2015 ścigał się w słabszej klasie RX Lites, w obecnym przyszedł czas na rywalizację w najsilniejszej kategorii Supercar Mistrzostw Europy. Jak zapowiada Martin, w kolejnym roku zamierza wykonać następny krok naprzód. – Wciąż jestem względnie nowy w rallycrossie. W tych zawodach niektórzy kierowcy ścigają się ponad 10 lat, ale zdecydowanie jest to miłość od pierwszego kilometra i wiem, że w tym chcę się specjalizować i sportowo spełniać. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, dopiszą sponsorzy, uda nam się zakupić odpowiednie auto to w sezonie 2017 wystartujemy w Mistrzostwach Świata – dodaje Martin.

Relację z zawodów będzie można obejrzeć w Polsacie Sport News w niedzielę, 2 października o 20:00 oraz na YouTube na kanale FIA World Rallycross Championship.