IMG_0565
12
06.2017

Deszczowe Hell!

Martin nie zaliczył udanych zawodów w Mistrzostwach Europy FIA Rallycross w norweskim Hell. Przez większość weekendu borykał się z serią problemów i ostatecznie uplasował się dopiero na 24. pozycji.
-To niestety nie były moje zawody. Do Norwegii jechałem bardzo pozytywnie nastawiony, ale ten sport, jak zresztą każdy inny, bywa mocno nieprzewidywalny. Słabszy wynik jest wypadkową trudności, jakie miałem ze złapaniem odpowiedniego tempa na tym torze, warunków pogodowych oraz problemów technicznych z napędem. Zbyt wiele elementów nie zagrało w ten weekend i to po prostu nie mogło się inaczej skończyć. Były przebłyski, jak wygrana wyścigu w Q3, ale 24. lokata w generalce jest daleka od tego, gdzie widzę swoje miejsce w Euro RX. Szczególnie po solidnych wynikach w mistrzostwach Świata w ostatnich dwóch miesiącach. Teraz więc musimy skupić się na wyciągnięciu odpowiednich wniosków. Takie potknięcia zazwyczaj mają nam wiele do powiedzenia o słabych stronach – wyjaśnia Martin.

IMG_5877-2
IMG_0550

Zawody Mistrzostw Europy FIA Rallycross w Norwegii wygrał Robin Larsson przed Tamas-Pal Kissem i Antonem Marklundem. Podsumowanie w Polsacie Sport Extra w poniedziałek o 20:00.