lyddentloMOC
22
05.2015

Dziesiątka w Lyden Hill!

Polscy kierowcy ścigający się w rallycrossowym cyklu RXLites, rozgrywanym w ramach Mistrzostw Świata FIA, zakończyli pierwszy dzień zmagań w Wielkiej Brytanii. Martin Kaczmarski zajmuje 9., a Krzysztof Hołowczyc 10. miejsce po sobotnich kwalifikacjach na torze Lydden Hill.

Pierwszy dzień rallycrossowego ścigania na torze Lydden Hill Race Circuit w Wotton upłynął pod znakiem niesprzyjającej aury. Padający deszcz i mokra nawierzchnia miała duży wpływ na końcową tabelę kwalifikacji. Prowadzi Szwed Thomas Bryntesson, Krzysztofowi Hołowczycowi udało się zaś wygrać jeden z biegów.

„Już pierwsze kilometry pokazały, że o czołowe lokaty będzie toczył się bardzo zacięty bój. To legendarny tor dla rallycrossu, każdy chce więc tu za wszelką cenę uzyskać jak najlepszy wynik. Walczymy, jesteśmy na tym torze pierwszy raz, początki zawsze są trudne, ale mam nadzieję, że wyjedziemy z Anglii z dobrymi lokatami – komentował pierwszy dzień Krzysztof Hołowczyc.

Uczeń Hołka ze Szkoły Mistrzów Lotto, 25-letni Martin Kaczmarski wtórował mu podkreślając postępy polskiego zespołu. „Mam niesamowitą radość z jazdy po tym torze. Walka jest bardzo zacięta, nikt nie odpuszcza, a do tego dochodzi padający deszcz, ale o to chodzi w rallycrossie. To wyzwanie pod każdym względem! Widać jednak, że wiedza i doświadczenie wyniesione z Portugalii i późniejszych treningów w Słomczynie procentuje. Wierzę, że niedziela może być dla nas udana – mówił Martin Kaczmarski.

W niedzielę przed zawodnikami jeszcze czwarty bieg kwalifikacyjny, a także, w przypadku awansu, półfinał i finał. Relacje z zawodów będzie można obejrzeć w Polsat Sport Extra w niedzielę, 24 maja o godzinie 18:10.