Rally-Cross-Logo_LANDSCAPE_bg
20
04.2015

Panie i Panowie – Rallycross!

Po kilku sezonach spędzonych w rajdach terenowych duet uczeń – mistrz, czyli Martin Kaczmarski i Krzysztof Hołowczyc zdecydowali się na całkowicie nowe wyzwanie. W sezonie 2015 wystartują w rallycrossowym cyklu RX Lites.

11169781_758048357636648_3986359453212805833_o
Rallycross to stosunkowo nowa dyscyplina wyścigów samochodowych, której popularność rośnie w bardzo szybkim tempie na całym świecie. Zawodnicy ścigają się ze sobą w krótkich wyścigach rozgrywanych na zamkniętym torze o mieszanej nawierzchni (asfalt i szuter). Każdy z torów liczy około 1,6 kilometra i w większości usytuowane są na zamkniętych stadionach. Bezpośrednia rywalizacja i kontakt pomiędzy samochodami zawodników sprawia, że to jedna z najbardziej emocjonujących form wyścigów samochodowych.
Martin i „Hołek” wezmą udział w rywalizacji w kategorii RX Lites – serii towarzyszącej rallycrossowym mistrzostwom świata (klasa Supercar), które od ubiegłego roku znajdują się pod egidą Światowej Rady Sportów Motorowych (FIA). Wszyscy zawodnicy serii RX Lites ścigają się identycznymi, 310-konnymi Fordami Fiesta. Sprawia to, że o zwycięstwie decydują wyłącznie umiejętności i taktyka kierowcy, a nie parametry samochodu.
Rallycrossowe szaleństwo ogarnia powoli kolejne kraje, a w zawodach tego cyklu biorą bądź brali udział tacy kierowcy jak Petter Solber, Ken Block czy Jacques Villeneuve. Jak poradzi sobie na zamkniętych torach nasz duet będziemy mogli przekonać się już w tym miesiącu. 24 kwietnia w portugalskim Montalegre rusza tegoroczna edycja cyklu RX Lites.